na úvodní stranu přeskočit menu
 

Převtělení Timothyho Archera

kapitola 1

Barefoot vede své semináře na hausbótu v Sausalitu. Za dvě stě dolarů se dozvíte, proč jsme na této zemi. K tomu dostanete ještě sendvič, ale já toho dne zrovna neměla hlad. Právě zabili Johna Lennona a já myslím vím, proč jsme na této zemi; máme tu zjistit, že to, co člověk miluje ze všeho nejvíc, mu seberou, a nejspíš ani ne schválně, ale kvůli nějaké chybě na nejvyšších místech.


Rádio Svobodný Albemuth

kapitola 1

Můj přítel Nicholas Brady, který podle svého soudu pomohl zachránit svět, se narodil roku 1928 v Chicagu, ale záhy se odstěhoval do Kalifornie. Většinu života strávil v oblasti kolem Sanfranciské zátoky, a především pak v Berkeley. Pamatoval si ještě, že před starými domy v kopcovité části města stávaly kovové sloupky ve tvaru koňské hlavy, aby bylo k čemu uvázat koně, že lidi k trajektům vozily červené elektrické vláčky, a ze všeho nejživěji, že město zakrývala mlha. Později, ve čtyřicátých letech, už na noční Berkeley mlha nepadala.


Temný obraz

kapitola 1

Jeden chlápek celý den stál a vyklepával si z hlavy breberky. Doktor povídal, že tam žádné breberky nemá. Když se osm hodin sprchoval horkou vodou a celou dobu trpěl od breberek, vylezl ven, osušil se a pořád jich měl plnou hlavu. Vlastně je měl všude po těle. Za měsíc už měl breberky i na plicích.


Tři stigmata Palmera Eldritche

kapitola 4

V recepci Veteránské nemocnice Jamese Riddlea na Základně č. III na Ganymedu smekl Leo Bulero svůj drahý, ručně vyrobený klobouk před dívkou v nažehlených bílých šatech a řekl: „Přišel jsem navštívit jednoho z vašich pacientů, pana Elda Trenta.“
„Je mi líto, pane…“ začala slečna, ale Leo ji okamžitě přerušil: „Řekni mu, že je tu Leo Bulero. Rozumíš? Leo Bulero.“ Vedle její ruky postřehl seznam a v něm číslo Eldritchova pokoje. Když se dívka otočila k pultu, vykročil do chodby. K čertu s čekáním, pomyslel si. Urazil jsem milion kilometrů a chci toho člověka, nebo co to vůbec je, vidět.


Ubik

kapitola 1

Vážení zákazníci, přišel čas velkých úklidů a my vyprodáváme všechny naše nehlučné elektrické ubiky za směšné peníze. Ano, rozprášíme celé skladové zásoby. A nezapomeňte: ubiky od nás lze používat výhradně dle návodu!


přejít na začátek článku
přejít na menu