na úvodní stranu přeskočit menu
 

Blade Runner

kapitola 1

Drobný elektrický impuls spustil automatické buzení a náladové varhany u postele Ricka Deckarda vesele zahvízdaly. Rick se ve svém barevném pyžamu překvapeně – vždycky ho překvapilo, když zjistil, že je zčistajasna vzhůru – na posteli posadil, pak vstal a protáhl se. V té chvíli jeho žena Iran ve své posteli otevřela šedé, neveselé oči, zamrkala, něco zabručela a znovu oči zavřela.


Božská invaze

kapitola 1

Přišel čas zapsat Mannyho do školy. Pro případy, jako je on, měla vláda zvláštní zařízení. Podle zákona Manny nemohl kvůli svému stavu navštěvovat normální školu a Elias Tate s tím nemohl
nic udělat. Nešlo obejít vládní nařízení, protože byli na Zemi, kde vše pokrývala zóna zla. Elias ji cítil a chlapec patrně také.


Deus Irae

kapitola 1

Tady je! Kráva s černými skvrnami táhnoucí dvoukolový vozík. A na něm on. Otec Handy přede dveřmi sakristie zamžoural do ranních paprsků slunce od Wyomingu, načež sklouzl pohledem k severu, jako by snad slunce přišlo právě odtamtud, a naskytl se mu pohled na zaměstnance kostela, lidský trup bez končetin s šišatou hlavou, který se jako v transu kymácel dopředu a dozadu, jak se holštýnská kráva pomalu šinula vpřed.


Dokážeme vás stvořit

kapitola 1

Na začátku sedmdesátých let dvacátého století jsme naše prodejní postupy dovedli k dokonalosti. Nejdřív jsme si do inzertní rubriky nějakého lokálního plátku zadali placené oznámení:
Elektronický spinet, zabavený kvůli nedodržení splátkového kalendáře, v dokonalém stavu, V PODSTATĚ ZADARMO! Hledá se spolehlivý zájemce z této oblasti: prodej buď za hotové, nebo na splátky (je to pro nás výhodnější než odvoz zpět do Oregonu). Kontakt: p. Rock, úvěrový manažer společnosti Frauenzimmer, výroba varhan, Ontario, Oregon.


Dr. Krvemsta aneb Jak se nám vedlo po bombě

kapitola 1 (část)

Bylo jasné, slunečné ráno a Stuart McConchie zametal chodník před Prodejnou & opravnou moderních televizorů. Poslouchal, jak po Shattuckově třídě sviští auta a jak sekretářky na vysokých podpatcích uhánějí do práce, a nasával do sebe všechny ty vůně a přísliby nového týdne, během něhož jako zkušený obchodník jistě uzavře nejeden obchod. Rozhodl se, že kolem desáté si dá k svačině horký sendvič s kávou. Pomyslel na zákazníky, které přemluvil, aby se ještě vrátili – třeba přijdou zrovna dneska a pokladna bude přetékat jako onen pohár v Bibli. Během zametání si prozpěvoval písničku z nového alba Buddyho Greka a představoval si, jaké to asi je být slavný, světoznámý zpěvák, na něhož si chce každý zajít do klubu Harrah v Renu nebo do nóbl podniků v Las Vegas, které ještě v životě neviděl, ale už o nich moc slyšel.


přejít na začátek článku
přejít na menu