na úvodní stranu přeskočit menu
 

"Podivný ráj a jiné povídky" - nová kniha

13. 9. 2011 vydalo nakladatelství Argo další sbírku Dickových povídek.

Po Planetě, která neexistovala se českým čtenářům představuje již třetí část sebraného povídkového díla Philipa K. Dicka. Podivný ráj obsahuje třiadvacet krátkých próz napsaných v letech 1953 a 1954, tedy stále v raném období Dickovy spisovatelské dráhy, kdy jeho první román teprve čekal na vydání a převážnou část jeho literární tvorby tvořily časopisecky publikované povídky. Soubor obsahuje mimo jiné povídku Zlatý muž, která se v roce 2007 stala předlohou k filmu Next s Nicholasem Cagem v hlavní roli.

Olda Roun, Argo, 18.09.2011

Novinka - Tři stigmata Palmera Eldritche

16.8.2011 vyšel v druhém vydání román Tři stigmata Palmera Eldritche, který patří k Dickovým vrcholným dílům. V roce 1965 autorovi vynesl nominaci na prestižní cenu Nebula.

racer, 28.08.2011

V polovině srpna vyjde román Tři stigmata Palmera Eldritche

Země se na počátku 21. století stává kvůli narůstajícím teplotám téměř neobyvatelnou. Lidé jsou odesíláni do mimozemských kolonií, kde se setkávají s podobně nehostinným prostředím. Jedinou cestou, jak alespoň na okamžik uniknout před zoufalou realitou, je kolektivní spirituální prožitek navozený pomocí nelegálních drog. Z daleké hvězdné soustavy se však vrací obchodník Palmer Eldritch a má pro pozemšťany nabídku: požitím jím dovezené substance se mohou stát stvořiteli a pány vlastních světů.

Olda Roun, Argo, 24.07.2011

Dickův "Marsovský skluz v čase" - nová kniha

Po více než deseti letech vyšel "Marsovský skluz v čase" v nakladatelství Argo.
Ukázku z knihy najdete zde.

Olda Roun, Argo, 17.07.2011

Deus Irae - ukázka

Ukázku z nedávno vydané knihy Deus Irae si můžete přečíst zde.

racer, 30.08.2010

přejít na začátek článku
přejít na menu